Sponsorit:
Hyvinkään Konetalo
ER-Urakointi
Veljekset Eloranta
Alonen Ilkka
Kilpailun sarjat: DR6-8; DBM; DBW; DBWJ; DR4; DS1; DS1J; DS2; DSH1-2; DCM; DCW; DCWJ; DCH;
Sija | Nro | Nimi | Seura | Tulos | Nopeus | Ero | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
DR6-8 | 6-8 koiran kärryluokka 4.1 km | ||||||
1. | 1 | Kaivola Teemu | L-SVU | 7:17.1 | 33.768 | x | |
2. | 2 | Bürkland Erkki | L-SVU | 8:42.1 | 28.270 | 1:25.0 | sh |
3. | 3 | Lahtinen Suvi | L-SVU | 10:13.0 | 24.078 | 2:55.9 | x |
Sarjaluettelo | |||||||
DBM | koirapyöräily miehet 4.1 km | ||||||
1. | 7 | Viitahalme Marko | KVKS | 7:52.9 | 31.212 | lkss | |
2. | 5 | Haliseva Markku | KSPKY | 8:37.5 | 28.522 | 44.6 | d |
DNS | 6 | Heikkonen Jukka | SiSuVa | - | N/A | x | |
Sarjaluettelo | |||||||
DBW | koirapyöräily naiset 4.1 km | ||||||
1. | 12 | Viitahalme Maria | KVKS | 7:50.8 | 31.351 | lkss | |
2. | 11 | Ylitalo Annaleena | OPKY | 8:23.4 | 29.321 | 32.6 | x |
3. | 10 | Mikkonen-Kalpo Tuire | Sport Riesen Klub | 8:48.0 | 27.955 | 57.2 | ss |
Sarjaluettelo | |||||||
DBWJ | koirapyöräily nuoret naiset 4.1 km | ||||||
1. | 16 | Piirilä Katri | SRK | 8:47.7 | 27.970 | ss | |
2. | 15 | Ignatius Tanja | TWD | 8:48.7 | 27.918 | 1.0 | beu |
Sarjaluettelo | |||||||
DR4 | 4-koiran kärryluokka 4.1 km | ||||||
1. | 21 | Halme Ville | L-SVU | 8:17.4 | 29.674 | x | |
2. | 25 | Mäkiaho Antti | L-SVU | 8:38.0 | 28.494 | 20.6 | sh |
3. | 22 | Valo Lasse | SHS | 9:44.2 | 25.265 | 1:26.8 | sh |
4. | 28 | Sipponen Kaisa | SHS | 9:44.5 | 25.252 | 1:27.1 | sh |
5. | 27 | Asula Tero | L-SVU | 10:04.4 | 24.421 | 1:47.0 | x |
6. | 19 | Mansikkaniemi Tapio | L-SVU | 10:12.0 | 24.118 | 1:54.6 | sh |
7. | 30 | Hanninen Marko | SHS | 10:17.2 | 23.914 | 1:59.8 | sh |
8. | 29 | Valkeavirta Teemu | KVKS | 10:22.1 | 23.726 | 2:04.7 | sh |
9. | 20 | Rajasilta Anna | SHS | 11:13.0 | 21.932 | 2:55.6 | sh |
10. | 24 | Heikkinen Elina | SHS | 11:34.5 | 21.253 | 3:17.1 | sh |
11. | 26 | Parikka Kirsti | SHS | 13:05.6 | 18.788 | 4:48.2 | sh |
12. | 23 | Kovaljeff Rami | AVEK | 14:29.8 | 16.969 | 6:12.4 | am |
Sarjaluettelo | |||||||
DS1 | 1-koiran kärryluokka 4.1 km | ||||||
1. | 39 | Immonen Kai | KVKS | 8:18.5 | 29.609 | lkss | |
2. | 35 | Lipponen Sanna | TPH | 9:03.3 | 27.167 | 44.8 | ss |
3. | 36 | Käyhty Kirsi | KVKS | 9:09.7 | 26.851 | 51.2 | belgga |
4. | 33 | Forsblom Lars | KVKS | 9:20.8 | 26.320 | 1:02.3 | lkss |
5. | 34 | Alve Emma | HSKH | 10:15.1 | 23.996 | 1:56.6 | labbis |
6. | 38 | Kallio Joonas | L-SVU | 11:37.6 | 21.158 | 3:19.1 | sh |
7. | 37 | Mäkimaa Anne | KVKS | 11:47.8 | 20.853 | 3:29.3 | sh |
Sarjaluettelo | |||||||
DS1J | 1-koiran kärryluokka nuoret 4.1 km | ||||||
1. | 46 | Ignatius Vera | TWD | 10:51.2 | 22.666 | bp | |
2. | 45 | Mansikkaniemi Lauri | L-SVU | 11:55.1 | 20.640 | 1:03.9 | sh |
3. | 44 | Mansikkaniemi Jere | L-SVU | 14:19.2 | 17.179 | 3:28.0 | sh |
Sarjaluettelo | |||||||
DS2 | 2-koiran kärryluokka 4.1 km | ||||||
1. | 52 | Kaivola Teemu | L-SVU | 8:35.8 | 28.616 | sh | |
2. | 53 | Ihalainen Satu | SHS | 9:51.3 | 24.962 | 1:15.5 | sh |
3. | 54 | Wikman Kaisa | SHS | 10:14.7 | 24.012 | 1:38.9 | x |
4. | 56 | Saarinen Kimmo | L-SVU | 10:21.2 | 23.760 | 1:45.4 | sh |
5. | 51 | Leppänen Riikka | SHS | 10:47.8 | 22.785 | 2:12.0 | sh |
6. | 55 | Nurmi Mikko | SHS | 11:19.8 | 21.712 | 2:44.0 | sh |
7. | 57 | Valkeavirta Terhi | KVKS | 12:18.6 | 19.984 | 3:42.8 | sh |
8. | 50 | Wikman Katja | SHS | 12:53.1 | 19.092 | 4:17.3 | sh |
Sarjaluettelo | |||||||
DSH1-2 | 1-2 koiran kärry harrastus sarja 4.1 km | ||||||
1. | 60 | Halme Kati | L-SVU | 10:52.9 | 22.607 | x | |
2. | 59 | Nuutinen Tero | KuHa | 12:14.5 | 20.095 | 1:21.6 | beu |
Sarjaluettelo | |||||||
DCM | koirajuoksu miehet 4.1 km | ||||||
1. | 67 | Tiainen Toni | SDY | 13:36.5 | 18.077 | d | |
2. | 65 | Rastas Ari | HSKH | 13:52.0 | 17.740 | 15.5 | bc |
3. | 63 | Amur Jorma | KVKS | 14:00.2 | 17.567 | 23.7 | Airend |
4. | 64 | Pitkänen Jaakko | Nurmijärvi | 14:10.6 | 17.352 | 34.1 | sh |
5. | 62 | Toivanen Antti | Espoo | 15:41.9 | 15.670 | 2:05.4 | d |
LS aikasakko | |||||||
DNS | 66 | Koivunen Petri | TVA Pori | - | N/A | labbis | |
Sarjaluettelo | |||||||
DCW | koirajuoksu naiset 4.1 km | ||||||
1. | 73 | Kaipiainen Hanna | KVKS | 14:01.3 | 17.544 | lkss | |
2. | 72 | Lehosmaa Heidi | HSKH | 14:55.5 | 16.482 | 54.2 | lkss |
3. | 71 | Kämäräinen Heini | Mäntsälä | 17:18.1 | 14.218 | 3:16.8 | bp |
4. | 74 | Kälvinmäki Teija | SDY | 17:53.6 | 13.748 | 3:52.3 | snauts |
Sarjaluettelo | |||||||
DCWJ | koirajuoksu nuoret naiset 2.4 km | ||||||
1. | 80 | Lappi Henna | Hyvinkää | 9:18.3 | 15.476 | kooike | |
2. | 78 | Ignatius Vera | TWD | 10:00.8 | 14.381 | 42.5 | bp |
3. | 77 | Lipponen Jonna | TPH | 10:34.1 | 13.626 | 1:15.8 | sheltt |
4. | 81 | Bergdahl Jenna | Taves | 17:59.1 | 8.007 | 8:40.8 | bc |
DNS | 79 | Halme Jade | L-SVU | - | N/A | x | |
Sarjaluettelo | |||||||
DCH | Koirajuoksu harrastussarja 2.4 km | ||||||
1. | 101 | Punavaara Marko | KVKS | 7:07.4 | 20.215 | lkss | |
2. | 99 | Husso Markku | Hyvinkää | 7:11.0 | 20.046 | 3.6 | lkss |
3. | 89 | Viitahalme Marko | KVKS | 7:47.9 | 18.465 | 40.5 | lkss |
4. | 97 | Laaksonen Matti | KKH | 7:58.4 | 18.060 | 51.0 | holl p |
5. | 94 | Iire Laura | TPH | 8:56.7 | 16.098 | 1:49.3 | x |
6. | 100 | Kincaide Jasmine | HSKH | 9:46.3 | 14.736 | 2:38.9 | bc |
7. | 98 | Rautanen Olga | SIPOO | 10:20.3 | 13.929 | 3:12.9 | sh |
8. | 90 | Hyväluoma Jari | Jokioinen | 10:25.3 | 13.817 | 3:17.9 | Whippe |
9. | 96 | Sievänen Jaana | HSKH | 10:50.0 | 13.292 | 3:42.6 | auskel |
10. | 88 | Tiitola Kati | SHS | 10:50.7 | 13.278 | 3:43.3 | sh |
11. | 92 | Pitkänen Katja | SHS | 10:58.4 | 13.123 | 3:51.0 | sh |
12. | 93 | Rinne Päivi | L-SVU | 12:18.7 | 11.696 | 5:11.3 | sh |
13. | 95 | Liikanen, Krista | VAU | 18:41.0 | 7.707 | 11:33.6 | holl p |
14. | 85 | Kauppinen Elina | Turku | 19:21.4 | 7.439 | 12:14.0 | sh |
DSQ | 86 | Mast Susanna | SHS | - | N/A | sh | |
19.1 | |||||||
DNS | 87 | Suominen Minna | Suomen Beauceron yhdistys | - | N/A | bea | |
DNS | 91 | Henttonen Petra | Turku | - | N/A | rhodes | |
Sarjaluettelo |