TULOKSET
Pawtrekker SM Jämi 2009 10.- 11.10.2009
1R, 4.4 km
Ajaja Seura Aika Km/h Kierrosajat
1
Viitahalme Maria
KVKS 0:16:32
32,01
0:08:19
0:08:13
2
Nivala Maija
RPKK 0:16:46
31,56 0:08:23
0:08:23
3
Jurvelin Vesa-Pekka RPKK 0:16:52
31,38 0:08:28
0:08:24
4
Mäkinen Anu
RPKK 0:16:53
31,34 0:08:25
0:08:28
5
Mansikkasalo Kati
RPKK 0:19:10
27,61 0:09:32
0:09:38
6
Äijälä Eeva
SPL 0:19:25
27,25 0:10:00
0:09:25
7
Karjalainen Jarno
HKK 0:19:56
26,55 0:10:09
0:09:47
8
Köcher Kurt IKSY 0:21:08
25,04 0:10:31
0:10:37
9
Friman Roosa, jun.
SHS 0:24:00
22,05 SH 0:11:37
0:12:23
10 Kaivola
Virve
ALMA 0:26:17
20,13 AM 0:13:31
0:12:46
11 Engström
Joni
ALMA 0:28:30
18,57 AM 0:14:35
0:13:55
12 Kiuru
Marja-Liisa ALMA 0:41:13
12,84 AM 0:21:27
0:19:46
13 Päivärinta
Markus HSV 0:10:48
0,00 0:10:48
NAS
Lehtomäki Heta
KVKS NAS
2R, 4.4 km
Ajaja Seura Aika Km/h Kierrosajat
1
Viide Minna OPKY 0:15:31
34,11
0:07:45
0:07:46
2
Mäkiaho Antti
SHS 0:17:40
29,95 SH
0:08:51
0:08:49
3
Byrkland Erkki SHS 0:19:59
26,48
0:10:01
0:09:58
4
5
Vessari Kirsimarja
SHS 0:20:21
26,00 SH
0:10:16
0:10:05
6
Alpua Pia-Lisa
SHS 0:20:47
25,46 SH
0:10:32
0:10:15
7
Korkiakoski Sanna
SHS 0:21:20
24,81 SH
0:10:46
0:10:34
8
Tirkkonen Hannu
SHS 0:21:23
24,75 SH
0:10:43
0:10:40
9
10 Koskenoja
11 Mansikkaniemi
Tapio SHS 0:22:45 23,26 SH
0:11:21
0:11:24
12 Alariesto
Ville ALMA 0:23:09
22,86 AM
0:11:41
0:11:28
13 Mikkonen
Jouko ALMA 0:25:49 20,50 AM
0:13:02
0:12:47
14 Salminen
Virpi
ALMA 0:29:04
18,21 AM
0:14:08
0:14:56
15 Kurikka
Rami
ALMA 0:34:22
15,40 AM
0:14:41
0:19:41
16
17 Auriola
Heikki SHS 0:13:07
0,00 SH
0:13:07
NAS
18 Väänänen Kaarlo
ALMA 0:14:02
0,00 AM
0:14:02
NAS
19 Köcher
Patrik
IKSY NIF
Lehtomäki Vesa-Pekka KVKS NAS
Rainti Nina
ALMA NAS
4R, 4.4 km
Ajaja Seura Aika Km/h Rotu REK Kierrosajat
1
Kaivola Teemu
L-SVU 0:14:43
35,96
0:07:21 0:07:22
2
Kempe Riitta
SiSuVa 0:16:07
32,84
0:08:00 0:08:07
3
Mäkiaho Antti
L-SVU 0:16:30
32,07 SH REK1
0:08:18
0:08:12
4
Snåre Jari
OPKY 0:16:57
31,22
0:08:31 0:08:26
5
Köcher Tarja
IKSY 0:17:25
30,38
0:08:39 0:08:46
6
Seppälä Tapio
SHS 0:17:31
30,21 SH
REK1 0:08:54
0:08:37
7
8
Köcher Kurt IKSY 0:17:38
30,01
0:09:03 0:08:35
9
Mäkiaho Timo
L-SVU 0:17:44
29,84 SH
REK1 0:08:48
0:08:56
10 Koskenoja
11 Österbacka Dan
SHS 0:
12 Udelius Timo
SHS 0:
13 Hamari
Mika ALMA 0:24:13
21,85 AM
REK1 0:11:58
0:12:15
14 Nikmo Tero
ALMA 0:25:27
20,79 AM
REK1 0:12:39
0:12:48
15 Mertala
Pekka
ALMA 0:27:06
19,53 AM
REK2 0:13:40
0:13:26
16 Nummelin
Pirkko L-SVU NIF
Lehtomäki Vesa-Pekka KVKS NAS
Rainti Nina
6R, 6.0 km
Ajaja Seura Aika Km/h Rotu REK Kierrosajat
1 Heikkonen Jukka
SiSuVa 0:22:11
32,40
0:11:04 0:11:07
2
Kuhnt Simone
L-SVU 0:25:25
28,28
0:12:51 0:12:34
3
Lintunen Jaana
SHS 0:26:51
26,77 SH
REK1 0:13:29
0:13:22
4
Setälä-Bäckman
SHS 0:29:38
24,26
0:14:20 0:15:18
5
Raunio Jaakko
SHS 0:36:51
19,51 SH
REK2
0:18:35
0:18:16
Lehtomäki Vesa-Pekka KVKS NAS
8R, 6.0 km
Ajaja Seura Aika Km/h Rotu REK Kierrosajat
1 Heinonen Pasi
L-SVU 0:22:47
31,55
0:11:48 0:10:59
2
Setälä Riku SHS 0:27:10
26,46 SH
REK1
0:13:47
0:13:23
3
Bäckman Mikael
SHS 0:29:46
24,15 SH
REK1
0:15:24
0:14:22
4
Mattila Mari
SHS 0:30:08
23,85
0:15:04 0:15:04
5
Clauser Lionel
SHS 0:30:14
23,78 SH
REK2
0:
6 Pietikäinen
Jussi SHS 0:30:45 23,38 SH
REK2
0:15:21
0:15:24
7
Myllymäki Marko
SHS 0:32:14
22,30 SH
REK2
0:16:35
0:15:39
8
Liimatta Vuokko
SHS 0:36:34
19,66 SH
REK3
0:18:06
0:18:28
9
Kontkanen Jarmo
SHS 0:38:23
18,73
0:19:25 0:18:58
10 Mäkelä Erkki SHS 0:44:06 16,30 SH REK0 0:22:08 0:21:58
Muut kilpailuluokat
10.10.2009
CW, 4.4 km
Ajaja Seura Aika Km/h
1
Tiiperi Marika
RPKK 0:13:01
20,33
2
Tyrisevä Anna-Maria
SiSuVa 0:15:18
17,29
3
Virtanen Jetta
WeCA 0:18:09
14,58
Törnqvist Heidi EPK NAS
CM, 4.4 km
Ajaja Seura Aika Km/h
1
Snåre Jari
OPKY 0:13:10
20,10
2
Ståhl Kim
VSPH 0:14:33
18,19
3
Mikkola Kari
TKK 0:14:54
17,76
4
Harjuntausta Mika
TPKH 0:15:02
17,60
5
Köcher Patrik, jun.
IKSY 0:15:15
17,35
6
Niemeier Karl
L-SVU 0:18:31
14,29
BJ, 4.4 km
Ajaja Seura Aika Km/h
1
Mansikkaniemi
2
Haapanen Asseri
ALMA 0:12:47
20,70
3 Haapanen Aliisa ALMA 0:19:51 13,33
Koirajuoksu harrastussarja, 3.3 km
Ajaja Seura Aika Km/h
1
Nivala Maija
RPKK 0:10:43
18,48
2
Äijälä Eeva
SPL 0:14:18
13,85
3
Sarvala Matti
ALMA 0:16:23
12,09
4 Saarela Anna ALMA 0:18:16 10,84
koirapyöräily harrastussarja, 4.4 km
Ajaja Seura Aika Km/h
1 Virola Tomi SHS 0:13:14 19,99