Jämin Syyskisat 2016
24-25.9.2016 Jämijärvi
Tulokset
|
|
Kilpailun sarjat: DR6-8; DBW; DBM; DR4J; DR4; DS1; DS1J; DS2; DCM; DCW; DSH1-2 LA
; DCM/WJ; DCH LA; DSH1J
LA; DSH1-2 SU; DCH SU; DSH1J
SU
DR6-8 6-8 -koiran kärryluokka 2 x 6 km
Sija |
Nro |
Kilpailija |
Seura |
Tulos |
Lauantai |
Sunnuntai |
Ero |
Nopeus |
Rotu |
1. | 2 | Kaivola Teemu | L-SVU | 21:35.3 | 10:42.4 | 10.52,9 | | 33.351 | x |
2. | 5 | Lehtomäki Vesa-Pekka | KVKS | 21:45.0 | 10:51.7 | 10.53,3 | 9.7 | 33.103 | x |
3. | 1 | Halme Ville | L-SVU | 22:32.0 | 11:07.7 | 11.24,3 | 56.7 | 31.953 | x |
4. | 3 | Venäläinen Janne | AVEK | 31:19.8 | 15:23.4 | 15.56,4 | 9:44.5 | 22.981 | sh |
DNS | 4 | Ruotsalainen Petri | RPKK |
N/A | 0 | | | N/A | x |
DBW Koirapyöräily naiset 2 x 6 km
Sija |
Nro |
Kilpailija |
Seura |
Tulos |
Lauantai |
Sunnuntai |
Ero |
Nopeus |
Rotu |
1. | 7 | Viitahalme Maria | KVKS | 22:30.3 | 11:08.3 | 11.22,0 | | 31.993 | lkss |
2. | 10 | Mikkonen-Kalpio Tuire | SRK | 23:48.2 | 11:44.2 | 12.04,0 | 1:17.9 | 30.248 | lkss |
3. | 11 | Liimatainen Heidi | SDY | 25:32.4 | 12:39.5 | 12.52,9 | 3:02.1 | 28.191 | d |
4. | 9 | Hanski Sari | Taves | 27:13.9 | 13:34.4 | 13.39,5 | 4:43.6 | 26.440 | labn |
DNS | 8 | Mansikkasalo-Jurvelin Kati | RPKK |
N/A | 10:45.5 | | | N/A | lkss |
DBM Koirapyöräily miehet 2 x 6 km
Sija |
Nro |
Kilpailija |
Seura |
Tulos |
Lauantai |
Sunnuntai |
Ero |
Nopeus |
Rotu |
1. | 14 | Lipponen Juha | TPH | 21:51.5 | 10:49.9 | 11.01,6 | | 32.939 | lkss |
2. | 12 | Viitahalme Marko | KVKS | 23:38.5 | 11:37.2 | 12.01,3 | 1:47.0 | 30.455 | lkss |
3. | 13 | Ihalainen Jukka | KVKS | 24:44.7 | 12:01.2 | 12.43,5 | 2:53.2 | 29.097 | lkss |
4. | 15 | Kivilahti Tarmo | AVEK | 45:45.3 | 19:06.8 | 26.38,5 | 23:53.8 | 15.736 | am |
DNS | 16 | Kurikka Rami | AVEK |
N/A | 22:52.5 | | | N/A | am |
DR4J 4-koiran kärryluokka nuoret 2 x 4,2 km
Sija |
Nro |
Kilpailija |
Seura |
Tulos |
Lauantai |
Sunnuntai |
Ero |
Nopeus |
Rotu |
1. | 18 | Venninen Inga | L-SVU | 16:48.9 | 8:16.7 | 8.32,2 | | 29.973 | x |
DR4 4-koiran kärryluokka 2 x 4,2 km
Sija |
Nro |
Kilpailija |
Seura |
Tulos |
Lauantai |
Sunnuntai |
Ero |
Nopeus |
Rotu |
1. | 20 | Pitkänen Jaakko | L-SVU | 15:37.4 | 7:49.8 | 7.47,6 | | 32.259 | sh |
2. | 22 | Kaivola Teemu | L-SVU | 15:58.8 | 7:54.7 | 8.04,1 | 21.4 | 31.539 | sh |
3. | 24 | Bürkland Erkki | L-SVU | 16:00.0 | 7:58.4 | 8.01,6 | 22.6 | 31.500 | sh |
4. | 25 | Mäkiaho Antti | L-SVU | 16:34.6 | 8:14.4 | 8.20,2 | 57.2 | 30.404 | sh |
5. | 23 | Karjala Aarne | SHS | 16:58.8 | 8:30.4 | 8.28,4 | 1:21.4 | 29.682 | sh |
6. | 26 | Parikka Anu | SHS | 17:06.3 | 8:26.8 | 8.39,5 | 1:28.9 | 29.465 | sh |
7. | 35 | Sipponen Kaisa | SHS | 17:34.1 | 8:26.8 | 9.07,3 | 1:56.7 | 28.688 | sh |
8. | 27 | Asula Tero | L-SVU | 17:55.8 | 8:42.5 | 9.13,3 | 2:18.4 | 28.109 | sh |
9. | 28 | Ihalainen Satu | KVKS | 18:24.0 | 9:16.1 | 9.07,9 | 2:46.6 | 27.391 | sh |
10. | 32 | Gröndahl Milla | SHS | 18:39.3 | 9:04.6 | 9.34,7 | 3:01.9 | 27.017 | sh |
11. | 33 | Valo Lasse | SHS | 18:46.6 | 9:23.8 | 9.22,8 | 3:09.2 | 26.842 | sh |
12. | 34 | Pärssinen Elli | L-SVU | 20:53.7 | 9:49.7 | 11.04,0 | 5:16.3 | 24.121 | sh |
13. | 31 | Nurmi Mikko | SHS | 21:06.7 | 10:19.9 | 10.46,8 | 5:29.3 | 23.873 | sh |
14. | 29 | Ahonen Jukka-Pekka | SHS | 21:20.0 | 10:26.0 | 10.54,0 | 5:42.6 | 23.625 | sh |
15. | 30 | Majalainen Juha | AVEK | 29:30.1 | 15:05.3 | 14.24,8 | 13:52.7 | 17.084 | am |
DNS | 21 | Rantanen Tanja | SHS |
N/A | 8:36.1 | | | N/A | sh |
DS1 1-koiran kärryluokka 2 x 4,2 km
Sija |
Nro |
Kilpailija |
Seura |
Tulos |
Lauantai |
Sunnuntai |
Ero |
Nopeus |
Rotu |
1. | 42 | Nivala Maija | RPKK | 15:48.3 | 7:50.2 | 7.58,1 | | 31.889 | lkss |
2. | 38 | Kiiski Petri | KVKS | 16:00.4 | 7:58.8 | 8.01,6 | 12.1 | 31.487 | lkss |
3. | 43 | Kivisaari Juha-Matti | SHS | 22:15.7 | 10:53.5 | 11.22,2 | 6:27.4 | 22.640 | sh |
4. | 47 | Vesa Marjo | SHS | 22:55.6 | 11:47.7 | 11.07,9 | 7:07.3 | 21.983 | sh |
5. | 46 | Müller Tanja | SHS | 27:31.0 | 12:48.0 | 14.43,0 | 11:42.7 | 18.316 | sh |
DNS | 39 | Jurvelin Vesa-Pekka | RPKK |
N/A | 8:01.1 | | | N/A | lkss |
DNS | 40 | Lipponen Sanna | TPH |
N/A | 0 | | | N/A | lkss |
DNS | 41 | Tiiperi Marika | RPKK |
N/A | 0 | | | N/A | lkss |
DNS | 44 | Liimatainen Heidi | SDY |
N/A | 0 | | | N/A | d |
DNS | 45 | Järvi Ripsa | SiSuVa |
N/A | 9:23.3 | | | N/A | x |
DS1J 1-koiran kärryluokka nuoret 2 x 4,2 km
Sija |
Nro |
Kilpailija |
Seura |
Tulos |
Lauantai |
Sunnuntai |
Ero |
Nopeus |
Rotu |
1. | 49 | Lipponen Jonna | TPH | 19:58.3 | 9:29.8 | 10.28,5 | | 25.236 | ss |
DNF | 48 | Halme Jade | L-SVU |
N/A | 8:28.1 | | | N/A | x |
DS2 2-koiran kärryluokka 2 x 4,2 km
Sija |
Nro |
Kilpailija |
Seura |
Tulos |
Lauantai |
Sunnuntai |
Ero |
Nopeus |
Rotu |
1. | 51 | Mäkiaho Antti | L-SVU | 15:43.1 | 7:50.9 | 7.52,2 | | 32.064 | x |
2. | 50 | Pitkänen Jaakko | L-SVU | 16:45.5 | 8:22.3 | 8.23,2 | 1:02.4 | 30.075 | sh |
3. | 52 | Kärkkäinen Michela | UVU | 17:50.6 | 8:50.7 | 8.59,9 | 2:07.5 | 28.246 | x |
4. | 54 | Valo Lasse | SHS | 19:10.6 | 9:34.1 | 9.36,5 | 3:27.5 | 26.282 | sh |
5. | 60 | Sipponen Kaisa | SHS | 19:44.4 | 9:29.9 | 10.14,5 | 4:01.3 | 25.532 | sh |
6. | 59 | Parikka Iita | SHS | 20:28.6 | 10:32.2 | 9.56,4 | 4:45.5 | 24.613 | sh |
7. | 58 | Mäkimaa Anne | KVKS | 21:57.5 | 10:44.1 | 11.13,4 | 6:14.4 | 22.953 | sh |
8. | 57 | Talasmäki Susan | SHS | 23:51.2 | 11:43.6 | 12.07,6 | 8:08.1 | 21.129 | sh |
9. | 56 | Majalainen Reetta | AVEK | 34:02.7 | 14:53.9 | 19.08,8 | 18:19.6 | 14.804 | am |
DNS | 53 | Ruotsalainen Sirpa | RPKK |
N/A | 0 | | | N/A | x |
DNS | 55 | Ihalainen Satu | KVKS |
N/A | 0 | | | N/A | sh |
DCM Koirajuoksu miehet 4.2 km
Sija |
Nro |
Kilpailija |
Seura |
Tulos |
Ero |
Nopeus |
Rotu |
1. | 64 | Rastas Ari | UVU | 12:07.9 | | 20.772 | lkss |
2. | 66 | Rinne Miko | Taves | 15:54.6 | 3:46.7 | 15.839 | bp |
DNS | 65 | Laaksonen Matti | UVU |
N/A | | N/A | x |
DCW Koirajuoksu naiset 4.2 km
Sija |
Nro |
Kilpailija |
Seura |
Tulos |
Ero |
Nopeus |
Rotu |
1. | 69 | Kaipiainen Hanna | KVKS | 13:53.2 | | 18.147 | lkss |
2. | 71 | Iire Laura | TPH | 15:44.7 | 1:51.5 | 16.005 | x |
3. | 68 | Jortama Laura | TPH | 16:35.5 | 2:42.3 | 15.188 | novn |
4. | 72 | Hakala Kirsi | Teuva | 17:42.8 | 3:49.6 | 14.227 | x |
5. | 70 | Pärssinen Elli | L-SVU | 20:38.5 | 6:45.3 | 12.208 | sh |
DSH1-2 LA 1-2 -koiran harrastuskärryluokka Lauantai 4.2 km
Sija |
Nro |
Kilpailija |
Seura |
Tulos |
Ero |
Nopeus |
Rotu |
1. | 74 | Nivala Maija | RPKK | 8:14.0 | | 30.607 | lkss |
2. | 78 | Kiiski Petri | KVKS | 8:43.4 | 29.4 | 28.888 | bp |
3. | 77 | Leppänen Riikka | SHS | 10:03.3 | 1:49.3 | 25.062 | sh |
4. | 76 | Kauppinen Elina | TPH | 10:39.8 | 2:25.8 | 23.632 | sh |
5. | 75 | Huuhtanen Minna | AVEK | 20:44.1 | 12:30.1 | 12.153 | am |
DCM/WJ Koirajuoksu miehet/naiset nuoret 3.3 km
Sija |
Nro |
Kilpailija |
Seura |
Tulos |
Ero |
Nopeus |
Rotu |
1. | 80 | Lipponen Jonna | TPH | 10:04.5 | | 19.653 | ss |
2. | 79 | Mäkinen Aliina | SIMPEK | 10:29.2 | 24.7 | 18.881 | lkss |
3. | 81 | Mäkinen Eemeli | SIMPEK | 10:30.3 | 25.8 | 18.848 | hov |
4. | 82 | Halme Jade | L-SVU | 12:17.5 | 2:13.0 | 16.108 | x |
DCH LA Koirajuoksu harrastusluokka Lauantai 3.3 km
Sija |
Nro |
Kilpailija |
Seura |
Tulos |
Ero |
Nopeus |
Rotu |
1. | 88 | Iire Laura | TPH | 11:31.9 | | 17.170 | x |
2. | 85 | Viitahalme Maria | KVKS | 11:35.7 | 3.8 | 17.076 | lkss |
3. | 86 | Ketola Laura | TPH | 13:38.3 | 2:06.4 | 14.518 | briard |
4. | 87 | Erkkilä Riina | Lapua | 22:13.6 | 10:41.7 | 8.908 | x |
DSH1J LA 1-koiran harrastuskärryluokka juniorit Lauantai 1.8 km
Sija |
Nro |
Kilpailija |
Seura |
Tulos |
Ero |
Nopeus |
Rotu |
1. | 91 | Pitkänen Nikanor | L-SVU | 4:50.5 | | 22.306 | sh |
2. | 90 | Kiiski Santeri | KVKS | 4:55.6 | 5.1 | 21.922 | lkss |
DSH1-2 SU 1-2 -koiran harrastuskärryluokka Sunnuntai 4.2 km
Sija |
Nro |
Kilpailija |
Seura |
Tulos |
Ero |
Nopeus |
Rotu |
1. | 62 | Rastas Ari | UVU | 8:17.2 | | 30.410 | lkss |
2. | 65 | Kiiski Petri | KVKS | 8:49.5 | 32.3 | 28.555 | bp |
3. | 63 | Nivala Maija | RPKK | 8:51.9 | 34.7 | 28.426 | lkss |
4. | 64 | Salonen Leena | ALMA | 14:54.1 | 6:36.9 | 16.911 | am |
5. | 66 | Mäntylä Anni | ALMA | 18:25.8 | 10:08.6 | 13.673 | am |
DCH SU Koirajuoksu harrastusluokka Sunnuntai 3.3 km
Sija |
Nro |
Kilpailija |
Seura |
Tulos |
Ero |
Nopeus |
Rotu |
1. | 71 | Mäkinen Tero | SIMPEK | 10:13.3 | | 19.371 | hov |
2. | 73 | Kaipiainen Hanna | KVKS | 10:37.1 | 23.8 | 18.647 | lkss |
3. | 70 | Mäkinen Aliina | SIMPEK | 10:45.5 | 32.2 | 18.404 | hov |
4. | 74 | Mäkinen Eemeli | SIMPEK | 11:22.5 | 1:09.2 | 17.407 | lkss |
DNS | 72 | Lipponen Jonna | TPH |
N/A | | N/A | ss |
DSH1J SU 1-koiran harrastuskärryluokka juniorit Sunnuntai 1.8 km
Sija |
Nro |
Kilpailija |
Seura |
Tulos |
Ero |
Nopeus |
Rotu |
1. | 80 | Kiiski Santeri | KVKS | 5:01.3 | | 21.507 | lkss |
2. | 81 | Pitkänen Nikanor | L-SVU | 5:22.3 | 21.0 | 20.105 | sh |
© Länsi-Suomen Valjakkourheilijat
|